Kezdőlap

A munkáltatók és a munkavállalók is jól jártak a paktummal Derekegyházán

A Csongrád-Csanád Megyei Önkormányzat cikksorozatának legújabb részében Szabó István, Derekegyház polgármestere osztotta meg tapasztalatait a megyében megvalósuló foglalkoztatási együttműködési programokkal, paktumokkal kapcsolatban.

–A Megyei Paktum Projekt jelentős eleme volt a megye gazdasági fellendítésének, számottevő forrást biztosított a megyei Foglalkoztatási Hivatalon keresztül a vállalkozások számára – kezdte Szabó István, Derekegyháza polgármestere. –Önkormányzatunk is részt vett a projekt kialakításában, amely során az eddigi kiváló kapcsolatunkat megerősítettük a Kormányhivatallal és a járási hivatallal – tette hozzá. A polgármester szerint egy ilyen kis település is, mint Derekegyház, hasznot tud húzni egy ilyen projektből, hiszen az ott lakó munkanélkülieknek is komoly elhelyezkedési segítséget adott ez a forrás. –Településünkről három főt sikerült így munkaviszonyba helyezni. A bér- és járuléktámogatás nagy segítséget ad azon vállalkozásoknak, akik élnek ezzel a lehetőséggel, így mindkét fél – munkáltató és munkavállaló – „jól jár” – ecsetelte.

Szabó megemlítette, hogy a településen is észrevehető az a gazdaságpolitikai és foglalkoztatáspolitikai változás, ami az elmúlt 10 évben kezdődött és az elmúlt három évben erősödött meg. – A korábban elindított közfoglalkoztatási programban résztvevők száma településünkön is megfeleződött, ennek oka főként a gazdaságban való elhelyezkedés volt – fogalmazott.

A polgármester kifejtette, a pozitív irányú változások eredményeképpen Derekegyházán is érezhető a jövedelem erősödés, a munkaerőhiány, ami a gazdaság erősödését, a munkahelyek bővülését jelenti.

– A vállalkozások munkával való ellátottsága, leterheltsége emelkedett, emiatt a minőségi munkavállalók szerepe is felértékelődött! A munkavállalók alkalmazása, ösztönzése és megőrzése kiemelt tényező a vállalkozások szempontjából. Ezért is fontos az ilyen típusú gazdasági segítség, mint a megyei paktum. Ez sokat jelent a vállalkozások, kiváltképp az induló vállalkozások számára – zárta gondolatait.

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.

Projekt címe: Csongrád Megyei Gazdaság- és Foglalkoztatás-fejlesztési Együttműködési Program (PAKTUM)

Projekt azonosító: TOP-5.1.1-15-CS1-2016-00001

Önkormányzati hírek

Közgyűlés

 • 2023. március 17. 9:00
 • Szeged, Tisza L. krt. 2-4. Vármegyeháza, 1. emeleti közösségi tér

Közgyűlés

 • 2023. február 16. 10:00
 • Szeged, Tisza L. krt. 2-4. Vármegyeháza konferencia terem

Közgyűlés

 • 2022. december 09. 8:00
 • Szeged, Tisza L. krt. 2-4. Megyeháza konferencia terem

Rendkívüli közgyűlés

 • 2022. december 02. 11:00
 • Szeged, Tisza L. krt. 2-4. Megyeháza konferencia terem

Közgyűlés

 • 2022. november 11. 9:00
 • Szeged, Tisza L. krt. 2-4. Megyeháza konferencia terem

Közgyűlés

 • 2022. szeptember 9. 9:00
 • Szeged, Tisza L. krt. 2-4. Megyeháza konferencia terem

Tájékoztatás a 2022. évi falu- és tanyagondnoki képzéssel kapcsolatban

Területi Választási Bizottság ülése

 • 2022. június 6. 19:00
 • Szeged, Tisza L. krt. 2-4.

Közgyűlés

 • 2022. május 13. 9:00
 • Szeged, Tisza L. krt. 2-4. Megyeháza konferencia terem

Területi Választási Bizottság ülése

 • 2022. április 9. 19:00
 • Szeged, Tisza L. krt. 2-4.

Területi Választási Bizottság ülése

 • 2022. március 29. 15:30
 • Szeged, Tisza L. krt. 2-4. Tisza terem

Közgyűlés

 • 2022. március 11. 9:00
 • Szeged, Tisza L. krt. 2-4. Megyeháza konferencia terem

Területi Választási Bizottság ülése

 • 2022. március 3. 11:30
 • Szeged, Tisza L. krt. 2-4. Tisza terem

Közgyűlés

 • 2022. február 18. 9:00
 • Szeged, Tisza L. krt. 2-4. Megyeháza konferencia terem

Pénzügyi és Gazdasági Bizottság ülése

 • 2022. január 27. 9:30
 • Szeged, Tisza L. krt. 2-4. Megyeháza, Tisza terem

Csongrád-Csanád Vármegyei Értéktár

Copyright © 2021. Csongrád-Csanád Vármegyei Önkormányzati Hivatal. Minden jog fenntartva.

Keresés